Lista atrakcji

 
Zatoichi – niewidomy mistrz
Ponad 40 lat w kinematografii, 27 filmów i serial poświęcone sylwetce tej jednej postaci. Niewidomy, często przedstawiany jako masażysta, mistrz miecza sprowadzający sprawiedliwość wszędzie tam, gdzie nikt inny się nie odważy. Poprzez kolejne, bardzo barwne potyczki z bossami Yakuzy Ichi, staje się ikoną nie mniej istotną niż te występujące w filmach z Brucem Lee. Podczas prelekcji zagłębimy się w konkretne odsłony przygód mistrza, porozmawiamy o tym, które były najlepsze, a które nie przypadły do gustu.
Wynalazki cywilizacji chińskiej
Mówiąc o chińskich wynalazkach, zwykle wspomina się o papierze, kompasie, a czasami nawet o sejsmografie. Nie są to jednak wszystkie wynalazki, które przyniosła światu cywilizacja Państwa Środka. W trakcie prelekcji dowiecie się w jaki sposób, w różnych dziedzinach nauki, chińska myśl techniczna wyprzedzała europejską nawet o tysiąc lat, wprowadzając do codziennego stosowania nowinki uznawane niemalże za magię we współczesnych im krajach Europy.
Upadek klanów ninja
Prawdziwa historia niezwykle wpływowych i chyba najbardziej tajemniczych organizacji w historii, których los został przypieczętowany w czasie inwazji znanej jako Tensho Iga No Ran. Razem z ekipą TV Tokyo odwiedziliśmy m.in. wioskę Togakure, dawne, legendarne prowincje Koga i Iga oraz cmentarze, na których pochowano znaczących przywódców. Rozmawialiśmy z naukowcami i pasjonatami, którzy od lat próbują zgłębiać klanowe historię. Próbują, bo jeśli chodzi o ninja …to niczego nie można być pewnym.
Prezentacja w ramach cyklu „Droga do Sekigahary” (przełożona z ubiegłorocznego Magnifconu).
Spotkanie z Demem
Jakub Dębski, twórca tony różnych serii filmików i komiksów, opowie o swoich nowych projektach i planach, odpowie na pytania widowni i zaprezentuje trochę ekskluzywnego materiału wideo, niedostępnego w internecie.
Spotkanie z Demem
Jakub Dębski, twórca tony różnych serii filmików i komiksów, opowie o swoich nowych projektach i planach, odpowie na pytania widowni i zaprezentuje trochę ekskluzywnego materiału wideo, niedostępnego w internecie.
Seppuku - stereotypy, a rzeczywistość
Seppuku, czyli samobójstwo poprzez rozcięcie sobie brzucha jest jedną z powszechnie znanych tradycji samurajskich. Od momentu swojego powstania w późnej epoce Heian zmieniło nie tylko swoje znaczenie, ale i formę – początkowo było spontanicznym gestem mającym zapewnić ocalenie honoru i godną śmierć. Z czasem stało się narzędziem do wymierzania kary przez władców i rząd. Jakie jest prawdziwe znaczenie tej tradycji? Czy samurajowie idący na śmierć bez mrugnięcia okiem, dokonujący na sobie tak bolesnego rytuału byli tak częstym widokiem? Jak wyglądało samo seppuku i towarzyszący mu ceremoniał? Gdzie i z jakich powodów było dokonywane? W końcu, jak powinno się określać to zjawisko, seppuku, czy harakiri? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania i dowiedzieć się czegoś więcej o kulturze japońskich wojowników to serdecznie zapraszam prelekcję.
Religijne korzenie sumo
Kiedy myślimy o tradycjach związanych z Japonią, pierwsze, co przychodzi nam do głowy to gejsze, kimona i samurajowie. Czasem skojarzymy ten kraj z kwitnącą wiśnią, ceremonią parzenia herbaty czy Pokemonami. Jednak zdajemy się zapominać, że jedną z najbardziej rdzennych japońskich tradycji jest sumō. Chociaż ostatnio często przegrywa pod względem popularności z baseballem, nadal nazywane jest narodowym sportem japońskim. Nie powinno zatem dziwić, jak wiele dyscyplina ta zaczerpnęła z japońskiej religii shintō w ciągu swojej długiej historii.
Panel o ONE
Czy podczas ostatniego sezonu anime krzyczałeś "ONE PUUUUNNNCH!"? Czy biegasz na łyso lub walczysz z duchami? Wpadaj do nas - Pan Rysownik i GreyCat opowiedzą Wam o ONE, twórcy mang One-Punch Man oraz Mob Psycho 100! Jak zaczęła się jego przygoda? Dlaczego obie jego serie są tak lubiane? Wszystko to i więcej znajdziesz na naszym panelu!
Kwaidan – opowieści niesamowite
Gdzieś w Edo, gdy zapadał zmrok, zasiadano na podłodze i przy świetle stu świec opowiadano sobie przerażające historie – kaidan. Były to historie nierzadko z ważnym morałem, w których dusze zmarłych szukały zemsty. Chcecie dowiedzieć się jakie opowieści były najpopularniejsze? Jakie motywy dominowały w kaidan? I czy prawdą jest, że przy każdej inscenizacji Yotsuya Kaidan ktoś umiera…? Zapraszam!
Japońskie legendy miejskie - od przerażenia do absurdu
Niemal każdy obszar zurbanizowany na świecie ma swoje legendy miejskie – niby prawdziwe historie, przekazywane pocztą pantoflową lub internetowymi łańcuszkami – niekiedy zabawne i nieprawdopodobne, innym razem przepełnione groteską i absurdem, lub nawet wzbudzające strach. Szybko postępująca urbanizacja, która była wynikiem „ekonomicznego cudu” sprawiła, że także w Japonii, gdzie tradycja opowiadania nieprawdopodobnych historii sięga daleko w przeszłość, powstało mnóstwo mniej lub bardziej fantastycznych opowiastek. Znacie już Hanako-san wyłaniającą się z toalety, Kuchisake-Onna w chirurgicznej maseczce, przeciętą na pół Teke-Teke i przeklętą reklamę Kleenexa. Przygotujcie się na śmiercionośne wentylatory, zsyłające klątwy płaczące drzewa, śpiewającą mumię na rowerze i goniącą samochody turbo-babcię. Moim celem jest zaprezentować różnorodne, mniej i bardziej znane japońskie legendy miejskie z ich wieloma wariantami, a także postarać się wyjaśnić, co mogło sprowokować ich powstanie. Zapraszam!
Japońskie koty
Koty we wszystkich kulturach są związane z bardziej lub mniej magicznymi właściwościami. Wizerunki te są często skrajne – poczynając od kotów czarownic, aż po tych czczonych przez Egipcjan jak bostwa. Jak to przedstawia się w Japonii? Czy koty obecne są w folklorze? Czy według Japończyków przynoszą szczęście czy przekleństwo? A jak jest z kulturą popularną? Czy koty w anime to tylko piękne dziewczęta i chłopcy z kocimi uszami? Jeśli chcecie się dowiedzieć jak Japończycy postrzegają te stworzenia – zapraszam na prelekcję!
Japoński syn Wolverina, superbohaterka z Fukushimy oraz kto poluje na Pikachu - stereotypy o Azjatach w komiksach Marvela
Stereotypy – krzywdzące, wartościujące czasem gloryfikujące. O stereotypach na temat Japonii powiedziano już wiele, ale co jeśli dołączymy do nich superbohaterów? I to nie byle jakich, przecież to Wolverine jest najlepszym samurajem w historii, obrońcą cnoty i czci Japonek, a także ojcem idealnym dla swojego azjatyckiego syna. To również on ściągnął do Nowego Jorku tajną organizację ninja The Hand, z którą zmierzyć się musieli Daredevil i Elektra. To starcie na zawsze pozostało w pamięci Diabła z Hells Kitchen, który pozazdrościł samurajom do tego stopnia, że postanowił przemeblować całą chronioną przez siebie dzielnicę. Jakby kłopotów z Japończykami było mało na Arenie pojawia się Hazmat i Nico Minoru, co łączy te dwie młode bohaterki? Strój gothic lolity i kostium pożyczony od Czarnej Mamby z Kill Billa, a może coś jeszcze? Tymi, a także paroma innymi abstrakcyjnymi przedstawieniami i pomysłami uraczy nas świat Marvela. (Deadpool approves)
Gambit Shingena Takedy
Historia mniej znanej, ale przełomowej, z punktu widzenia strategii prowadzenia bitew, kampanii okresu Sengoku. W horyzoncie dekady, na równinie Kawakanajima, doszło do pięciu starć, tych samych armii, dowodzonych przez tych samych wodzów. Z dzisiejszej perspektywy, manewry Takedy i Uesugi bardziej przypominają szachowe rozgrywki arcymistrzów i daleko im do zwyczajowej, w owym okresie, rzezi. Tylko czy szachy mogą być bardziej fascynujące od oldskulowej masakry? Otóż mogą.
Zapraszam na nietypową powieść o męstwie, sprycie, honorze i …brutalności, widzianych przez pryzmat chyba najbardziej spektakularnego szachowego pojedynku, znanego jako „nieśmiertelna partia”.
Prezentacja w ramach cyklu „Droga do Sekigahary”.
C-pop, czyli chiński pop. Najpopularniejsi artyści, trendy oraz programy muzyczne w Chinach
C-pop, czyli chińska muzyka popularna. Czy zastanawialiście się kiedyś jakiej muzyki słucha się w Chinach? Jak bardzo różni się ona od zachodniej muzyki popularnej? Czy karaoke jest tak samo popularne w Chinach jak w Japonii? Czy trudno zrobić karierę muzyczną w kraju, który zamieszkuje prawie półtora miliarda ludzi? Jaką rolę w Państwie Środka odgrywają cieszące się dużą popularnością programy muzyczne? Odpowiedzi udzielą dwie studentki Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ. Przybliżymy nie tylko genezę gatunku, ale też przedstawimy występujące obecnie w muzyce chińskiej trendy, znanych artystów oraz ich drogę do sławy.
Z szaleństwem mu do twarzy! – Psychopaci w M&A
Rozmawialiśmy już o antagonistach… teraz czas na wariatów! Na tym panelu zabawimy się w psychologów i zastanowimy się, jakie problemy mają (tak naprawdę) bohaterowie różnych serii. Czy Naruto jest lekko nadpobudliwy, czy po prostu ma ADHD? Skąd biorą się dzikie zapędy Lighta do ukatrupienia wszystkich przestępców (oraz kilku innych ludzi)? Dlaczego o Oikawie z „Haikyuu” moglibyśmy powiedzieć, że cierpi na „syndrom Narcyza”? Kto jest normalny, a kto kwalifikuje się do domu wariatów? Weź udział w jedynym w swoim rodzaju Kursie Psychologii opartym na mandze i anime! Pośmiej się, podyskutuj i wyjdź stąd bogatszy o znajomość trudnych pojęć, którymi będziesz mógł szpanować wśród znajomych. Na deser przewidujemy krótkie warsztaty, podczas których będziesz mógł rozwiązać nietypowy Test Osobowości. Kto wie? Może i ty masz w sobie coś z psychopaty?
Wrestling w Japonii
Wrestling to jeden z najpopularniejszych sportów w Japonii który popularnością przerósł już sumo. Na tym panelu dowiesz z czym to się je
Wielobój Sezonowy
Po roku czasu zapominasz co widziałeś? Idealnie, ponieważ konkurs ten obejmuje dokładnie 4 ostatnie sezony. Nie straszne Ci openingi, screeny czy nawet hardkorowe pytania z ostatnio wyemitowanych serii? Przyjdź i wygraj.
Wielkie roboty w japońskim komiksie i animacji
Od pojazdów policyjnych do niszczycieli światów, mechy sprawują się świetnie w każdej sytuacji. Czy to kosmiczni naziści, czy to wielcy przedwieczni, pokonasz nimi wszystko. Porzuć więc czołgi, bombowce, torpedowce i przygotuj się na przyszłość.
Wielki Konkurs IdolM@sterowy
Are you ready? - takim pytaniem przed wieloma otworzyła się wielka przygoda odkrywania świata idolek, lub też idolkowe piekło, jak niektórzy mawiają. Gry, bajki, light novelki, mangi, figurki - cała ogromna franczyza IdolM@stera wciągnęła niektórych zdaje się już bezpowrotnie. Jeśli należysz do grupy tych osób, lub po prostu lubisz idolki, wpadnij na konkurs z wiedzy o IdolM@sterze.
Wiedzówka z Undertale!
Wydaje Ci się, że wiesz wszystko o przygodach z podziemii? Przeszedłeś wszystkie ścieżki i wiesz co należy zrobić, by dojść do konkretnej akcji? A może po prostu kojarzysz postacie, utwory i tym podobne? Jeśli tak to przybądź na wiedzówkę z Undertale i pokaż, że jesteś w stanie pokonać wszystkich!
wiedzowka z Raków
Wiedzowka z najbardziej rakotworczych anime w całym Internecie
Wiedzówka z Fairy Tail
Znasz magiczny świat Fairy Tail? Przyjdź i się przekonaj jak wiele o nim wiesz.
Wiedzówka z anime puszczanych w polskiej telewizji
Wiedzowka o anime które kiedyś mogliśmy oglądać w polskiej telewizji
Wiedzówka w pięciu smakach
Pięć smaków pytań - pięć różnych atrybutów po których trzeba poznać postacie. Kolejna już edycja konkursu który jest zarówno przystępny jak i zabawny. Jeśli sądzisz że potrafisz poznać postać po oku lub fryzurze - zapraszam.
Wiedzówka sportowa
Widziałeś każde anime sportowe, niezależnie od tego, czy dotyczy mahjonga, siatkówki czy futbolu amerykańskiego? Potrafisz rozpoznać specjalne zagrania swojej ulubionej postaci albo wymienić wszystkie
mecze z jej udziałem? Przybywaj więc na wiedzówkę sportówkową i zmierz się z innymi fanami gatunku!
Wiedzówka randomowa
Na konkursach w trakcie konwentów mangi i anime możesz spodziewać się pytań o kulturę Japonii. Może tak, może nie. Jeśli nie straszna Ci wiedza zarówno ogólna, jak i specjalistyczna, oraz uważasz, że masz szczęście, przyjdź sprawdzić się w wiedzówce, gdzie możesz dostać pytanie dosłownie o wszystko.
Wiedzówka ogólna z anime
Konkurs dla każdego, kto lubi oglądać przeróżne anime. Nawet jeżeli nie masz dobrej pamięci i nie zwracasz większej uwagi na rzeczy, które lecą na twoim monitorze to powinieneś się tu odnaleźć, gdyż pytania zostały podzielone na trzy poziomy trudności
Wiedzówka o PZTA
Od wielu konwentów tworzymy dla Was atrakcje. Przeżyliśmy wiele niezapomnianych i wesołych chwil. Jeśli myślisz, że pamiętasz wszystko co się nam przytrafiło, to przyjdź i wygraj ten tendencyjny i ustawiany konkurs, w którym nawet prowadzący może wygrać!
Wiedzówka Legend of the Galactic Heroes
Umiesz podać długość korytarzy w pałacu Goldenbaumów? Znasz imię założyciela Free Planets Alliance? Wiesz, czego Yang Wenli dolewa do herbaty? Przybywaj na wiedzówkę z serii Legend of the Galactic Heroes!
Wiedzówka czerniejsza niż czerń
Kontraktorzy, Hell's Gate, Syndykat, BK-201. Jeśli terminy podane na początku opisu nie są ci obce i także pożądasz trzeciego sezonu, to zapraszam na wiedzówkę dotyczącą serii Darker than Black.
Wątki historyczne i mitologiczne w M&A
Jeśli jesteś fanem baśni, legend i mitów, lub zawsze byłeś pilnym uczniem na historii to prelekcja właśnie dla Ciebie. Zapraszam w podróż od japońskiej mitologii po historie mieczem i prochem pisane.
Wampiry i wilkołaki przez wieki
Obraz wampirów i wilkołaków (a także innych zmiennokształtnych) uległ drastycznej zmianie. Od szkarad i nocnych koszmarów przemienili się w ikony popkultury. Obecnie każda nastolatka marzy, aby móc spotkać Edwarda lub Jacoba. A co jeśli prawda jest całkiem inna? Co na ten temat mówi historia? Czy po tym panelu nadal będziesz zabiegał o spotkanie z nadprzyrodzonymi siłami?
Waifu i husbando- czyli wielka miłość w 2D
Masz swoją waifu albo husbando? Albo jesteś przeciwnikiem tej idei? A może spotykasz się z pojęciem darzenia miłością postaci a mangi/anime lub gier po raz pierwszy? Nie szkodzi. Zapraszam Was na panel, na którym dowiecie się czegoś o tym fenomenie, poznacie najbardziej zakręcone przypadki (które zakończyły się choćby ślubami) a także podyskutujemy na temat samego zjawiska.
Visual novels
Ściany tekstu połączone z ilustracjami przy akompaniamencie muzyki czynią z visual novelek bardzo niezwykłe w dzisiejszych czasach medium. Niezależnie od tego czy swoją przygodę VN-kami zaczynasz czy jesteś już starym wyjadaczem – przyjdź na panel bo zawsze jest o czym dyskutować. Dodatkowo w programie Kickstartery, martwe projekty translacyjne oraz dlaczego nie ma dobrych polskich tłumaczy.
Visual kei - japońskie brzmienie niezwykłego rock'a
Muzyka rockowa od zawsze przyciąga głownie zbuntowanych nastolatków. A co by się stało, gdyby do ostrych brzmień dodać wymyślne, często wręcz piękne, kostiumy z mocnym makijażem, przez który można pomylić nawet płeć? To właśnie jest visual kei. Chcesz się dowiedzieć więcej? Przyjdź i posłuchaj.
Totalno-porażkowa wiedzówka
Jeśli już wiesz co knuje Heather, jaki smakołyk ostatnio zjadł Owen lub dlaczego Alehandro jest taki przystojny - przyjdź do nas i zmierz się z pytaniami dotyczącymi obozowiczów i nie tylko!
TomoNyan Live Performance
Kitki, zakolanówki, dużo pozytywnej energii i taniec! Oto składniki potrzebne do stworzenia idealnego show!
Zapraszam na pokaz muzyczno-taneczny w stylu prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni!
To co w anime najważniejsze - animacja
Nie ukrywajmy, żadne anime nie może istnieć bez animacji. Działa to również w drugą stronę - każda seria z dobrą animacją jest automatycznie dwa razy lepsza. Jeśli chcesz posłuchać dokładnie o procesie powstawania animacji, o najlepszych animatorach oraz ich kunszcie lub poznać kilka najważniejszych stylów i zobaczyć przykłady to jest to panel dla ciebie. Co ja mówię. To jest panel dla każdego bo animacja to cudowna rzecz!
Templariusze, Masoni, Iluminaci i inni - o tajnych stowarzyszeniach słów kilka
Masz przypuszczenia, że dookoła Ciebie jest zbyt wiele zbiegów okoliczności? Sądzisz, że przypadki nie zdarzają się, aż tak często? Psst... Jesteś w odpowiednim miejscu... Zaufaj mi, razem spróbujemy dojść do prawdy o tych wszystkich tajnych stowarzyszeniach, co być może pozwoli Ci odkryć tajemnice naprawdę WIELKIEGO SPISKU!
Takeshi Kitano – Człowiek orkiestra
Znany także jako Beat Takeshi, Takeshi Kitano jest znanym japońskim aktorem, reżyserem, producentem, pisarzem, malarzem… a nawet twórcą pewnej gry! Na tej prelekcji przyjrzymy się nieco bliżej karierze i dziełom tego wyjątkowego artysty, który zyskał sobie sławę także poza Japonią.
Takarazuka - musical po japońsku
Teatr Takarazuka jest, zaraz obok Kabuki, najbardziej rozpoznawalnym teatrem w Japonii. Poza granicami kraju kwitnącej wiśni mało kto o nim słyszał. Znany z bardzo bogatych stroi, nietypowej oprawy przedstawień oraz tego, że na jego deskach występują tylko i wyłącznie kobiety. Chcesz się dowiedzieć więcej? Przyjdź i posłuchaj.
Sławne japońskie postacie na przestrzeni wieków
Historia Japonii obfituje w wiele ciekawych postaci, o których z pewnością należałoby co nieco powiedzieć. Na tej prelekcji dowiecie się co nieco o tych sławniejszych przedstawicielach narodu japońskiego na przestrzeni niemal całej historii – od zamierzchłych dziejów po te najnowsze. Dowiecie się m.in. kto był pierwszym (i jedynym) królem Japonii, kim był ostatni samuraj oraz co łączy mahjonga z pewnym japońskim premierem. A to nie wszystko co na Was czeka podczas tej atrakcji ;)
Szkółka Językowa – Język Koreański
Zapraszamy serdecznie wszystkich uczestników Magnificonu na wspólną naukę tego wspaniałego języka, jakim jest język koreański. Przybliżymy uczestnikom tajniki koreańskiego alfabetu i nauczymy kilku podstawowych, przydatnych zwrotów. Zapraszamy!
Szkółka Językowa – Język Japoński
Zapraszamy na lekcję języka japońskiego. Nareszcie poznasz różnicę między japońskimi sylabariuszami a znakami kanji. Przedstawienie się nie będzie Ci już spędzało snu z powiek, zapytasz o drogę czy też ile będą kosztowały twoje zakupy. Będziesz w stanie rozpoznać najpopularniejsze zwroty dźwiękonaśladowcze w swoich ulubionych seriach anime czy mangach. Zachęcamy do udziału w prelekcji - może Ty również złapiesz japońskiego bakcyla i w przyszłości przeczytasz mangę w oryginale.
Szkółka Językowa – Język Chiński
你好吗,再见,我是波兰人- chcesz się dowiedzieć co to znaczy? Zapraszamy na krótki kurs wprowadzający w świat języka chińskiego, gdzie w przyjaznej atmosferze opanujesz te i wiele innych przydatnych zwrotów!
Szkolnictwo japońskie – nie tylko mundurki
Większość fanów mangi i anime kojarzy japońskie szkoły głównie z mundurkami, organizowanymi festiwalami oraz uczniowskimi romansami. Ale są to przede wszystkim instytucje w których, tak jak i u nas, przede wszystkim chodzi o edukację. Podczas tej prelekcji dowiecie się jak w rzeczywistości wygląda japońskie szkolnictwo, o co chodzi w ogóle z tymi mundurkami i czy na pewno to w polskich szkołach jest tak źle. Serdecznie zapraszam!
Świętowanie po japońsku
Kraj Kwitnącej Wiśni słynie ze swych niezwykle zjawiskowych matsuri, które niejednokrotnie poza wymiarem religijnym i zwyczajowym są także atrakcją turystyczną. Jednak Japonia ma też wiele innych świąt, które niekoniecznie muszą być tak widowiskowe, ale z pewnością także są warte uwagi. Na osobną uwagę zasługują także „zachodnie” święta, które Japończycy postanowili przyjąć do siebie i obchodzić je często na zupełnie odmienny sposób. Zapraszam więc na podróż po najróżniejszych świętach oraz różnych festiwalach, które możemy spotkać w Kraju Kwitnącej Wiśni!
Survival game w mandze i anime
Gry o sumie zerowej potrafią być bardzo dobrze i ciekawie zrobione - problem w tym, że zazwyczaj nie są. Nie znaczy to jednak, że nie ma żadnych dobrych tytułów z tej dziedziny. Zapraszam na panel, podczas którego przedstawię wiele interesujących - acz koniecznie dobrych - tytułów, w których przetrwać może tylko jeden.
Super Mario - Hydraulik po latach
Nintendo doi swoją największą krowę już od ponad 30 lat. Jak na chwilę obecną prezentują się gry z Mario i czy jest w nich coś więcej, niż tylko nostalgia? Zapraszam na pogadankę o tym, jak na chwilę obecną trzyma się seria.
Stare anime, które warto obejrzeć
Nowy sezon i znowu nie ma co oglądać. Czas zwrócić się w stronę nieco starych już leciwych tytułów, które dalej mają wiele do zaoferowania, a swoją jakością przewyższają dzisiejsze produkcje. Mówi się, że dawniej było lepiej, pora to sprawdzić. Zapraszam na mój panel o starych anime, które wciąż są warte zobaczenia.
Spotkanie z wydawnictwem Waneko
Podczas spotkania z wydawnictwem Waneko usłyszcie o naszych nadchodzących i ostatni nowościach, poznacie niektóre tajniki pracy w wydawnictwie oraz będziecie mieli możliwość zadania nam pytań na dręczące was sprawy.
Smocza Kula u nogi Toriyamy - o kontynuacjach Dragon Balla
Anime o przygodach Son Goku obchodzi w tym roku trzydziestolecie! Choć od zakończenia pierwszej emisji w japońskiej TV minęło 18 lat, to "shonen" o smoczych kulach spełniających życzenia wciąż cieszy się wielką popularnością na całym świecie, głównie za sprawą marki "Dragon Ball Z".
Studio Toei Animation jakiś czas temu zafundowało reboot "Zetki" czyli "Dragon Ball Kai", dziś już wiemy, że był to pretekst do stworzenia całkowicie nowej i wyczekiwanej od dawna kontynuacji - anime "Dragon Ball Super" miało być jak spełnienie marzeń fanów. Sam Akira Toriyama zdecydował się wrócić do współtworzenia serii. Ale... czy rzeczywiście warto było czekać na taki efekt? Zdania fanów są mocno podzielone. Jak się okazuje, to nie pierwszy taki przypadek.
Macie dziś okazję by lepiej przyjrzeć się rozmaitym rozszerzeniom i kontynuacjom "Dragon Balla".
Ślepe Openingi
Poznać opening po piosence to nie problem. Ale czy dasz radę rozpoznać opening jeśli ktoś zacznie Ci go opisywać? Zapraszam na drużynowy konkurs odgadywania openingów inaczej.
Skandale korupcyjne w Japonii
Mówi się, ze porządna łapówka otwiera wiele drzwi - w tym i te do więziennej celi. Ja wygląda pod tym względem Japonia? Przyjdź, a dowiesz się.
Sezon Anime Wiosna 2016
Zapraszam na panel, na którym przejrzymy wyemitowane obecnie wiosenne serie anime. Czy jest dobrze? Nie bardzo. Czy jest źle? Nie do końca. O ile brakuje nam czegoś powalającego na kolana, to i tak każdy pewnie znajdzie przynajmniej jedną serię dla siebie.
Sezon anime lato 2016 - oczekiwania i spekulacje
Nie możesz się już doczekać następnego sezonu? Przyjdź i zobacz, co być może będzie warte oglądania od lipca. Przyjrzyjmy się informacjom i porozmawiajmy o tym, jakie nadzieje mamy co do zapowiedzianych anime!
Seria Total War
Panel o serii gier Total War, w jego trakcie wspomnę trochę historii, porozmawiamy o obecnych produkcjach i przyszłych planach. Wszystko w jednym miejscu i czasie, zapraszam zatem każdego fana serii!
Screenówka
Łatwo jest poznać bajkę po głównym bohaterze, lub niezwykle charakterystycznej scenie, której znajomość nie wymaga znajomości bajki. Ale czy poznasz bajkę po puszce napoju w automacie? Albo zegarze na ścianie? Jeśli czujesz się na siłach, zbierz dwie osoby i wpadnij na konkurs rozpoznawania anime po screenie.
Rozrywka czy może coś więcej? - o dialogach filozoficznych między europejską „literaturą wysoką”, a mangą i anime.
Wykład poświęcony próbie analizy i interpretacji dzieł japońskiego komiksu i animacji w kontekście filozofii oraz motywów literackich Europy. Czy możemy interpretować japońskie dzieła przez pryzmat kultury europejskiej? Jeśli tak, to dlaczego i w jaki sposób? Jakie motywy i konteksty filozoficzno-literackie mogą się łączyć z japońskimi komiksami i filmami animowanymi? W jakim celu w mandze i anime mogła zostać wykorzystana europejska filozofia? Co może wynikać dla dzieła z jej wprowadzenia? Wolność i samotność wilczej egzystencji, paradoksalnie dobre diabełki, czarne koty, dobro kontra odwaga i mityczna rzeczywistość bajkowej sceny baletowej - o tym wszystkim chciałabym Wam opowiedzieć na Magnificonie 2016!
Retrowiedzówka
Polonia 1, RTL7 i Polsat to kanały na których oglądałeś swoje pierwsze anime?, Generał Daimos, Dragon Ball, Yattaman to tytuły, które sprawiają że łza w oku się kreci? Zapraszam na konkurs w którym masz możliwość wykazać się wiedzą z minionej epoki lub powspominać dawne czasy.
Relaksująco-leczący konkurs iyashikeiowy
Jesteś fanem iyashikeiów? Leczące bajki to twoje forte? Jeżeli byłeś już w Neo-Wenecji, chodziłeś po górze Fuji, robiłeś zdjęcia w małym nadmorskim miasteczku czy studiowałeś sztukę w mieście pełnym ludzi z dziwnie wygiętymi szyjami, to zapraszam na ten jakże relaksujący konkurs. Spróbuj swoich sił.
Recenzencki konkurs steamowy
Przeglądając sklepowe strony gier na platformie Steam, czasami można natknąć się na sytuację gdy recenzja jest lepsza niż gra. Na tym właśnie konkursie na podstawie takich perełek uczestnicy będą próbować zgadnąć o jaką grę chodzi. Brzmi głupio? Może się tylko tak wydawać, ale zapewniam że będzie zabawnie.
Przychodzi Gaben do prawnika – prawo gier wideo
Za każdą grą wideo, niezależnie od gatunku, platformy czy wersji językowej, stoją dziesiątki umów i setki przepisów. Niedopatrzenia na gruncie prawnym doprowadzić mogą do wielomilionowych kar, ściągnięcia gry z półek lub zwyczajnego obciachu w gamingowym światku. Brzmi interesująco? Zapraszam na panel, podczas którego przedstawię podstawy prawa gier wideo!
Przegląd ciekawych gier indie
Czasami człowiek patrzy się na premiery na Steamie i widzi masę gier niezależnych. Dlaczego jednak tylko niektóre stają się niesamowicie popularne? Wbrew pozorom oprócz znanych tytułów jak Undertale i Stardew Valley w potoku gier niezależnych znajduje się masa interesujących i pomysłowych gier. Jak zwykle prowadzący postarają się zaprezentować tytuły niekoniecznie znane, acz niesamowicie grywalne.
Przedkonwentowy survival - jak skończyć cosplay i pojawić się na konwencie z więcej niż 1hp
Do późnej nocy wykańczasz zbroję, biegasz po mieście za materiałami, twoja grupa krwi to energetyk i już nie pamiętasz jak wygląda jedzenie? Cosplay skończony, jeszcze tylko założenie go na konwencie. Gdybyś tylko miał/a na to siłę... A może da się inaczej? Ile czasu trwa idealna krótka drzemka, jak wcisnąć jedzenie pomiędzy kolejne etapy tworzenia stroju, co zastosować na bolące nogi i parę innych praktycznych porad - właśnie na tym panelu. Zapraszam serdecznie cosplayerów i innych zabieganych konwentowiczów ;)
Praktyczny panel o kimono
Z czego składa się kimono? Gdzie je kupić? Jak je włożyć? Jakie motywy kimona dobrać? Na te i inne pytania odpowiem na tym panelu. Ponadto w trakcie odbędzie się krótki pokaz wkładania damskiego kimona na wybraną osobę z widowni - zapraszam!
Poważne bajki
Wszyscy wiemy, że w chińskich bajkach tak naprawdę chodzi o urocze dziewczynki robiące cieszące oko rzeczy. Niemniej, niektórym zdarza się o tym zapomnieć i wypuszczają na rynek tytuły które traktują o poważnej tematyce. Na tym panelu przyjrzymy się takim tytułom, jednocześnie zastanowimy się gdzie stoi granica między powagą, a zwyczajnym syfem siłującym się na powagę.
Popraprany Panel: Dlaczego chomiczki mogą tak dużo włożyc w pucki?
Pytanie nie byle jakie, bo nurtujące pokolenia ludzi na całym świecie. Jaki chomik jest, to każdy widzi. Ale jak on tyle może wcisnąć w swoje pucka, to już nie taka prosta rzecz! Musimy wziąć tutaj pod uwage teorię kwantową i wpływ księżyca na ruchy fal magmy pod dnem oceanów. Będzie grubo...
Pokręcona sytuacja polityczna na Dalekim Wschodzie
Czasy japońskiego imperializmu już dawno minęły, a Chińska Republika Ludowa staje się coraz bardziej przyjaznym dla obywatela państwem. W dobie obecnych konfliktów na Bliskim Wschodzie mogłoby się wydawać, że sytuacja na Dalekim Wschodzie jest dość spokojna. Czy jednak aby na pewno? Spory o najróżniejsze wyspy, kwestia Tajwanu czy skomplikowane stosunki między obiema Koreami sprawiają, że sytuacja w tym regionie wydaje się niezwykle pokręcona. Na tej prelekcji postaram się Wam ją nieco przybliżyć i być może uda się nam co nieco zrozumieć z tego, co się tam dzieje.
Pogadanka Tasiemcowa
Panel dla wszystkich fanów dłuuuugich serii. Nie ważne, czy jesteś wieloletnim fanem gatunku, czy dopiero zaczynasz przygodę z anime, które ma zaledwie 500 odcinków lub 30 tomową mangą, to panel właśnie dla Ciebie! Zapraszam do dyskusji.
Pogadanka Fandomowa
Panel dyskusyjny dla każdego. To na jak wielu konwentach byłeś nie ma żadnego znaczenia. Porozmawiamy zarówno o przeszłości jaki obecnym stanie fandomu, konwentów i wszystkiego co się z tym łączy. Zapraszam do dyskusji!
Pogadajmy o Hunterze
Chciałbyś spotkać innych fanów przygód młodego Gona, Killui bądź Kurapiki?.? Jeżeli tak to przez godzinę w tej sali na pewno znajdziesz ludzi, z którymi będziesz mógł porozmawiać ;)
Pogadajmy o grach
Na konwentach z pewnościa nie brakuje wielu tematycznych growych paneli ale czy nie chciałbyś sobie porozmawiać na totalnym luzie o wszystkim i o niczym co dotyczy branży? Jeśli tak to zapraszam.
Podyskutujmy o D.Gray-man
Pogadanka na temat mangi i anime D.Gray-man
Podsumowanie sezonu w anime - Zima 2016
Końcówka sezonu zawsze jest czymś co po prostu przechodzi, zamiast być ekscytującym wydarzeniem. Zmieńmy to - porozmawiajmy dokładnie co było dobre a co złe, co było Anime Sezonu czy nawet największym zawodem. Pora rozdać najróżniejsze "nagrody" dla serii emitowanych w minionym sezonie.
Podsumowanie połowy sezonu w profesjonalnych rozgrywkach League of Legends
Za nami połowa sezonu w profesjonalnych rozgrywkach League of Legends. Rozgrywki regionalne wyłoniły mistrzów, którzy spotkali się w Chinach w ramach MSI. Jeszcze wcześniej w marcu w Katowicach odbył się IEM. Kto i dlaczego znalazł się na szczycie? Kto zawiódł? Które postacie były najsilniejsze w grach profesjonalistów? I czego możemy oczekiwać po nadchodzącej letniej części sezonu? Spróbujemy odpowiedzieć sobie na te i inne pytania. Zapraszam.
Pewna wiedzówka Raildexowa
Raildex, czyli uniwersum Toaru Majutsu no Index (i spin-offów) niedawno obchodził swoją dwunastą rocznicę. Light novel mająca ponad 35 tomów jest wciąż bardzo popularna w Japonii. Patrząc po konwentach brakuje jednak konkursu który sprawdzi wiedzę polskich fanów serii. Dlatego właśnie jeśli pragniesz zniszczyć iluzje innych uczestników tego konkursu, to zapraszam na sprawdzenie jak dużo wiesz o raildexowym uniwersum.
Paradoks nie taki straszny, jak go malują
Drodzy szaleni naukowcy, władcy i władczynie czasu oraz przypadkowi obserwatorzy. Pora na zrozumienie możliwych struktur czasu i odpowiedzenie na pytanie: "Dlaczego wszechświat jeszcze istnieje, skoro większość podróżników w czasie nie zna się na swojej robocie?"
Papercraft! Zrób swoją ulubioną postać.
Jesteś fanem/fanką figurek? To atrakcja dla Ciebie! Szybko nauczysz się tworzyć swoje ulubione postaci z anime, mang i gier, a to wszystko przy pomocy kleju, nożyczek :) Hatsune Miku? Pokemony? A może coś innego? Przyjdź i sprawdź jakie postaci przygotowaliśmy dla Twojej rozrywki.
Panel o łysej pale
Mężczyzna, który hobbystycznie ratuje ludzkie życia, obracając ziemię w pył dzięki jednemu uderzeniu. Jaki jest sekret jego siły? Czy jest mocniejszy od Supermana i Goku? Porozmawiajmy o One Punch Manie!
Panel o Sporcie w M&A
Lubisz koszykówkę? A może interesuje Cię boks? Niezależnie od tego jaki sport Was kręci to prelekcja właśnie dla Was. Zapraszam!
Panel o One Piece
Zapraszam Was do szalonej przygody! Czeka na was podróż po wielu różnych krainach od barwnego Zamku Neptuna po starożytne Zou. Strzeżcie się, bo wody Nowego Świata skrywają wiele niebezpieczeństw. Zapraszam do dyskusji
Panel o Naruto
Jesteś zainteresowany światem wykreowanym przez Masashiego Kishimoto? Popierasz zdanie Pana Stonogi, że w Naruto “coś się popsuło”, a może uważasz że to jeden z najlepszych rysunkowych tworów? Istnieje też szansa, że chcesz po prostu powspominać bajkę, którą za młodu widziałeś na Jetix? Jeżeli tak to zapraszam na panel.
Panel o Manhwie i Webtoonie Koreańskim
Prelekcja dla wszystkich fanów koreańskiego komiksu. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem gatunku, czy dopiero się z nim zapoznajesz, to prelekcja właśnie dla Ciebie! Zapraszam.
Panel o DOTA 2
Patch 6.86 za nami, tak samo jak Majory. Spotkajmy się zatem by podyskutować o najnowszych zmianach w grze, o ostatnich turniejach, oraz obawach i nadziejach związanych z kierunkiem w jakim podąża DOTA 2.
Otaku - jak to się leczy?
Spory o "otaku" istnieją w Polsce niemal od zawsze. W jaki sposób postrzegać ludzi, którzy tak się nazywają? Gdzie jest granica między byciem fanem, a fanatykiem? Zapraszam do dyskusji.
Openingi B-side
Większość z Was jest pewnie w stanie rozpoznać openingi i endingi z Waszych ulubionych anime. A kto dodatkowo sięga po płyty z singlami i katuje swoje uszy wszystkimi pobocznymi utworami, które często mają mało wspólnego z właściwym openingiem poza wykonawcą? Na tym konkursie sprawdzona zostanie umiejętność powiązania tychże utworów z konkretnym anime.
Okres Sengoku w grach i anime VS rzeczywistość
Sengoku jest najczęściej przedstawianym we wszelkich dziełach kultury (anime, grach, mangach) wycinkiem dziejów Japonii. Czy jest nam ukazywany właściwie? Może autorów czasami za mocno ponosi fantazja? Zapraszam serdecznie do rozmowy właśnie tutaj.
Okami, czyli wilk w kulturze japońskiej
Wilk zazwyczaj przedstawiany jest jako bestia i niszczyciel, a polowaniu na niego nie było końca. Jednak w kulturze japońskiej uznawano go za dobrego ducha, któremu oddawano szczególną cześć, a zabicie wilka wiązało się z nieszczęściem i zemstą bogów.
Ogólna wiedzówka M&A
Nie musisz znać tysiąca serii od deski do deski i po hebrajsku. Czasami aby wygrać potrzeba trochę intuicji i szczęścia. Przyjdź i spróbuj swoich sił w konkursie wiedzy o seriach najróżniejszych.
Ogólna pogawędka o Hearthstone
Uwielbiasz gry Blizzarda? Nie słyszałeś jeszcze o Hearthstone? A może już wbiłeś legendarną rangę i chciałbyś się podzielić swoją wiedzą z innymi fanami gry lub jej adeptami? Niezależnie od Twojego doświadczenia dowiesz się tutaj zarówno podstaw gry jak i zmyślnych trików, które pomogą Ci w byciu lepszym graczem!
Obecna sytuacja konwentów w Polsce
Na jakie konwenty mangowe warto jeździć? Które z nich są dobrze zorganizowane? Czy twórcy poszczególnych imprez żyją ze sobą w zgodzie? Czy konwenty w Polsce się rozwijają? Na te i inne tematy porozmawiamy sobie podczas tego panelu.
O powstaniu Japonii słów kilka
W czasach, gdy świat dopiero powstawał, dwójce bóstw o imionach Izanagi i Izanami zlecono utworzenie miejsca, na którym mogłoby pojawić się życie. Wtedy też Izanagi zanurzył w wielkim oceanie swoją włócznie, z której po jej uniesieniu spadła kropla tworząca pierwszą wyspę. A potem było już tylko gorzej… Zapraszam na krótkie wprowadzenie do mitologicznych początków Japonii. Dowiecie się jak powstała Amaterasu i inni bogowie, a także dlaczego Japończycy nie są zwykłymi ludźmi ;)
O początkach państwa japońskiego
Każde państwo miało swój początek – Japonia również. Kontakty z Chinami i Koreą, wojny domowe i na dziwaczni władcy, a w tle boska ingerencja. Takie ten kraj miał początki. Po więcej informacji zapraszam na zapraszam właśnie na ten panel
O byciu Władcą Ciemności w światkach mangi i anime.
Medium w którym wielu się lubuje nie musi oczywiście zawsze przedstawiwać historię z punktu widzenia tych dobrych i sprawiedliwych. A co, gdyby tak ci źli i ponurzy byli tymi których losy śledzimy?

Kilkadziesiąt tytułów, które wam przedstawię niekoniecznie są dobre, ale to tylko Grzeszna Przyjemność.
Niesamowita Wiedzówka JoJo
Sądzisz, że wiesz wszystko na temat Niesamowitych Wojaży JoJo? Nie straszne Ci pytania teoretyczne, rozpoznawanie standów czy nawiązań muzycznych? Nie boisz się możliwych niekonwencjonalnych wyzwań? Jeśli odpowiedziałeś 3 razy tak - zapraszam!
Nie tylko sushi - kuchnia japońska dla opornych
Czym jest lisia zupa? Z czego powstaje pasta miso i dango? Jaką rolę odgrywa jedzenie w Japonii i od czego zacząć by nie rzucić się na zbyt głębokie wody? Oraz oczywiście - szybki poradnik jak zacząć gotować po japońsku w Polsce. Wszystko to i więcej na panelu. Itadakimasu!
Napiszmy własny scenariusz
Krótki panel na którym każdy z uczestników będzie uczestniczył w tworzeniu scenariusza idealnej i wymarzonej bajki. Zapraszam każdego chętnego.
Nanatsu no wiedzówka
Twierdzisz, że wiesz gdzie ukryli się przedstawiciele 7 grzechów głównych i znasz na wylot całą Brytanię? Jeśli tak, to przybywaj do sali i zmierz się z innymi konwentowiczami ;)
Najbardziej nawiedzone miejsca na świecie.
Dlaczego rocznie jest tyle samobójstw w lesie Aokigahara? Co jest nie tak z zamkiem Czocha? Wymysł turystów, czy może zagubione dusze pomordowanych więźniów? Fakty i mity dotyczące Amityville. Społeczna Psychoza lub wszech obecna Paranoja. Czy może niepodważalne fakty, których dzisiejsza nauka nie potrafi wytłumaczyć?
Nadchodzące nowości wydawnictw mangowych
Polski rynek mangowy się rozwija i dostajemy coraz więcej tytułów - ale ile z nich jest naprawdę wartych uwagi i naszych pieniędzy? Przyjdź i dowiedz się, jakie nadchodzące mangi będą warte kupna.
Muzyczne anime
Muzyka różnych gatunków często pojawia się w anime jako wątek fabularny. Może być pretekstem do spotkania bohaterek przy ciastkach i herbacie, wymarzoną ścieżką kariery, a nawet źródłem głębokiej traumy emocjonalnej. Brzmi ciekawie? Zapraszamy na panel, podczas którego
przedstawimy co ciekawsze anime o tematyce muzycznej.
Mitologia w japońskiej twórczości
Japońscy autorzy słyną ze swojej kreatywności w czerpaniu elementów z najróżniejszych źródeł - na panelu chciałbym się zająć wpływem mitologii na elementy obecne w przeróżnej twórczości japońskiej.
Mitologia japońska dla początkujących.
Japoński świat mitów jawi się dla Europejczyka jako niezwykle egzotyczny i obcy. Na panelu chciałabym poprowadzić każdą chętną osobę przez ten kolorowy i odmienny od naszego świat, wskazać rzeczy które warte są na początku uwagi. Zapraszam na podróż po japońskich świątyniach shintoistycznych, na bliższe spotkanie z bohaterami mitycznymi i ich historiami oraz rzut okiem na dzisiejszy wygląd kultu.
Między śmiercią a władzą
W małym miasteczku rozpoczyna się spór o władzę. Nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby nie fakt, że jeden z pretendentów do tronu jest uznawany za zmarłego. Gdy do tego dołączą odrzucone uczucia i nie zawsze jasna strona magi, niczego nie można być pewnym. Szczególnie, że w okolice ściągają niezliczone rzesze obcych. A Ty jak odnajdziesz się w takiej rzeczywistości?
Magiczna aura teorii spiskowych
Jeżeli dostajesz dreszczy na samą myśl o "czymś" magicznym to... BINGO! Witaj w miejscu w którym będziesz mógł zgarnąć dodatkową dawkę many, a jednocześnie przyswoić sobie nowe umiejętności magiczne! Wszystko to podczas osnutego aurą tajemniczości panelu dyskusyjnego nt. magii występującej w świecie teorii spiskowych. Pradawna symbolika, zakazane rytuały i magiczne przedmioty oraz wiele więcej będzie tematem naszego magicznego spotkania!
Magia Elementów
Woda, ziemia, ogień... wiecie co dalej? No pewnie że tak. Przecież spotkaliście się z magią żywiołów, niezależnie czy w anime, czy w czymś bardziej zachodnim. Przyjdź o dowiedz się o niej trochę więcej: czym jest, co robi, i czemu tak pociąga.
Light novels
Tradycyjnie już zapraszam na przegląd light novelek ukazujących się na rynku japońskim. Niezależnie od Twojego powerlevelu - jeżeli szukasz czegoś do czytania to przyjdź a z pewnością znajdziesz coś dla siebie.
Legend of the Galactic Heroes
Legend of the Galactic Heroes to epickie, 110-odcinkowe anime z gatunku space opera. Wypełnione jest ciekawymi postaciami, galaktyczną wojną i polityką, w jego tle przygrywa soundtrack złożony z utworów muzyki klasycznej. Na panel, podczas którego przedstawię tą serię, zapraszam zarówno tych, którzy jeszcze nie mieli przyjemności obejrzeć Legendy, jak i jej starych fanów - dla każdego znajdzie się coś ciekawego.
LARP: Baby Born
Otwierasz oczy, ale wciąż jest ciemno. Nie wiesz gdzie jesteś i jak się tu znalazłeś. Nie wiesz nawet jak się nazywasz i jakiej jesteś płci. Czujesz za to, że jest tutaj ciepło i bezpiecznie. Nagle coś mocno się zaciska, wypychając cię z twojego bezpiecznego miejsca...
Kreatywny konkurs rysunkowy
Kolejna edycja kreatywnego konkursu rysunkowego! Zasady wciąż te same: zapełniamy wstępnie kartkę czymkolwiek, po czym prowadząca poda element, który wpasowujemy w pracę. Elementów będzie pięć i będą pojawiać się w odstępach czasowych. Niechaj zwycięży kreatywność!
Kreatywny konkurs komiksowy
Osobo kreatywna! Przyjdź na konkurs komiskowy! Nie musisz dobrze rysować, stickmany również wchodzą w grę! Wystarczy, że jesteś kreatywny i nie boisz się być zaskakiwany!
Konwenty w Polsce - fakty, mity, legendy
Konwenty w naszym kraju mają długą historię. Naturalnie z upływem czasów powstało na ich temat mnóstwo mitów i miejskich legend. Jak to jest naprawdę? Przyjdź, zostań na chwilę i posłuchaj.
Konwent bawi i uczy: Nauczmy się ALFABETU migowego!
Chcesz się nauczyć ALFABETU migowego i dogadać się z osobą głuchoniemą? To super! Wpadnij do mnie i naucz się go razem ze mną!
Konkurs wiedzy z One Piece
Uważasz, że wiesz wszystko o przygodach młodego pirata ze Słomianym kapeluszem na głowie? Jeżeli tak to skompletuj trzy osobową załogę i przybywaj na konkurs by zmierzyć się z innymi i pokazać, że to właśnie Ty jesteś godzien tytułu „Króla Piratów".
Konkurs wiedzy z Hunter x Hunter
Twierdzisz, że świat łowców nie skrywa przed tobą żadnych tajemnic? Jesteś gotowy odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące przygód Gona i jego znajomych? Jeżeli odpowiedź na te pytania jest twierdząca to zbierz znajomych i przybywaj na konkurs, dobra zabawa gwarantowana ;)
Konkurs wiedzy o Kuroshitsuji
Sądzisz że wiesz wszystko o wszystkich seriach anime Kuroshitsuji, o mandze i postaciach?
W takim razie przybądź do mnie i zmierz się z wielką ilością pytań!
Konkurs soundtrackowy
Zasady bardzo proste - zbierasz jedną, dwie osoby, i w drużynie próbujecie zgadnąć z jakiego anime pochodzi dana ścieżka dźwiękowa.
Konkurs seiyuu
Czy podczas oglądania anime czerpiesz przyjemność ze słuchania głosów postaci? Rozpoznajesz skośnych aktorów głosowych po ziewnięciu? Orientujesz się, kto podłożył głos siostrze kolegi kuzynki głównego bohatera? Jeżeli tak, to przyjdź i zmierz się z innymi miłośnikami seiyuu.
Konkurs rozpoznawania przedstawicieli branży growej
Wydaje ci się że siedzisz na co dzień w branży growej? Potrafisz rozpoznać firmy / twórców po zdjęciu, fragmencie loga, a nawet dżinglu czy przemowie? Zapraszam.
Konkurs przewyższający kartonowy konkurs z Metalowych Garnków - Hideo Kojima Edition
Czyli - Jak dobrze znasz tegoż wspaniałego reżysera? Jak dobrze śledzisz ćwierkacza? Jaką relację ma z Guilermo del Toro? Czemu David Bowie? Kojima nie tylko majstrował przy Metal Gear Solid, a także przy wielu innych produkcjach bądź dał im inspirację, potwierdzone w dzienniczkach deweloperskich, nie bez powodu można go zaliczyć do legend branży.
Ten konkurs w żaden sposób nie jest powiązany z garnkami Philipiaka.
Konkurs League of Legends
Konkurs wiedzy ogólnej i teoretycznej związanej z obecnie najpopularniejszą grą MMOBA na świecie. Zapraszam każdego kto pragnie sprawdzić swoją wiedzę!
Konkurs beznadziejno-filmowy! Edycja 2016!
Niestraszna dla ciebie Ludzka Stonoga? The Room to film obowiązkowy? Znasz wiele słabych filmów? W takim razie wpadaj na konkurs, w którym możesz się wykazać wiedzą o ZŁYCH filmach. Masa śmiechu gwarantowana!
Kolej - Ikona Japonii
Japonia to kraj, jak mało który wielbiący transport szynowy. Codziennie do szkoły i pracy przy pomocy kolei docierają miliony obywateli Kraju Kwitnącej Wiśni. Skąd ta popularność? Czy to prawda, że japońskie pociągi się nie spóźniają? Czy wszystkie są szybkie i nowoczesne? Odpowiedzi szukajcie tutaj. Zapraszam do podróży, biletów sprawdzał nie będę :)
Kobiety-yōkai
Yōkai to nadprzyrodzone istoty.Wśród nich sporo jest takich, które przyjmują postać kobiety. Przyjdź i poznaj co ciekawsze z nich.
Kobiety w anime i mandze - panel dyskusyjny.
Jak przedstawiane i postrzegane są kobiety w mandze i anime? Jaka jest ich rola? Różna od roli mężczyzn? Czy przez dekady dużo się w tych kwestiach zmieniło? Jeżeli chcesz udzielić lub uzyskać odpowiedzi na te pytania, przyjdź na panel dyskusyjny.
Klasyczne Openingi i Endingi
Każdy, nawet ten z rozdeptanym przez słonia uchem, może spróbować swych sił w tej znanej od zarania dziejów drużynowej konkurencji. Przyjdź i zmierz się z przeważającą siłą wroga. Pokaż, żeś godzien tytułu otaku. Konkurs dla drużyn 3-osobowych.
Kierowca w Japonii
Bycie kierowcą to ciężki kawałek chleba. Frustrujące egzaminy na prawo jazdy, ciągnące się w nieskończoność korki i kosztowna eksploatacja samochodu niejednemu z nas dała się we znaki. Jak myślicie, czy w Kraju Kwitnącej Wiśni życie kierowcy jest łatwiejsze? Wszystkiego dowiecie się na niniejszej prelekcji. Szkolenie kierowców, kupno samochodu, unikalna infrastruktura i automobile. Zapnijcie pasy, czeka nas dwugodzinna przejażdżka!
Kariera i twórczość Kouty Hirano
Hirano Kouta znany jest przede wszystkim jako autor Hellsinga, a ostatnio także dzięki mandze Drifters. Niewiele jednak osób wie, że mangaka ten ma na swoim koncie ponad dwadzieścia innych tytułów, a jego początki były dość pokręcone. Podczas tej atrakcji będę co nieco chciał Wam przybliżyć życiorys i karierę tego wybitnego mangaki, który może poszczycić się także tym, że na jego cześć stworzono nawet postać w pewnej serii M&A ;)
Kaiju - czyli gumowe potwory i spółka
Wielu chociażby słyszało o Godzilli, ale czy tego typu filmów jest więcej? Skąd się one wzięły i czy warto je oglądać? Odpowiedzi a te i wiele innych pytań znajdziesz tylko (chyba) tutaj.
Już to gdzieś widziałem! O kliszach i tropach słów kilka
"Ej, to już gdzieś było!" - jeśli zdarza ci się tak mówić gdy oglądasz anime czy czytasz książkę, to prawdopodobnie napotkałeś trop. Jeśli chcesz dowiedzieć się, o co w nich chodzi i czemu nie można się ich pozbyć, przyjdź, a wyjawię ci tajemnice klocków budowy historii!
jRPG w które powinieneś zagrać
Final Fantasy, Dragon Quest czy Chrono Trigger - o tych tytułach słyszał każdy (jak nie grał to powinien to naprawić jak najszybciej). Na tym panelu postaram się przedstawić Wam kilka innych gier które spokojnie można uznać za klasykę gatunku z jakiś przyczyn mniej popularnych na zachodzie.
JoJo's Bizarre Adventure - manga sztuki światowej
JoJo's Bizarre Adventure - jedyna manga posiadająca faktyczny status sztuki światowej, wystawiona w Luwrze, powszechnie ceniona zarówno na świecie jak i w Japonii. Na czym polega jej kulturowy fenomen? Dlaczego Hirohiko Araki utożsamiany jest z geniuszami pokroju Osamu Tezuki? Chcesz dowiedzieć się więcej zarówno o wpływie JoJo na obecną popkulturę Japonii oraz poznać różne wydania, tajniki wydawnicze czy inspiracje ponadczasowej mangi? Zapraszam.
Jeden z dziesięciu
Jeden prowadzący. 10 uczestników. Sterta pytań z wiedzy mniej lub bardziej związanej z mangą i anime. Zapraszam na konwentową edycję kultowego polskiego teleturnieju!
Japońskie gry na PC Master Race
Trochę ponad 2 lata temu Japońscy twórcy gier zwęszyli, że zachodni rynek PC jest w stanie przynieść całkiem pokaźne zyski. Od tamtego czasu mamy istny boom na produkcje z kraju kwitnącej wiśni na naszych komputerach. W jakie japońskie tytuły warto zagrać? Jakich unikać gdyż ich porty odbiegają od grywalnych? Zapraszam
Japoński XX wiek – Od imperium do dnia dzisiejszego
XX wiek na całym świecie był najbardziej burzliwym czasem w naszej historii. Również Japonia nie ustrzegła się wszelakich zawirowań. Cienie i blaski – od imperium obejmującego sporą część Azji i Pacyfiku do dnia dzisiejszego. Na tym panelu przyjrzymy się właśnie tej budzącej najwięcej emocji – najnowszej historii Japonii.
Japońska telewizja w pigułce
Pies-kosmita i hipnotyzujące gąsienice? Oczywiście, że to reklama!
Rajstopy na głowie i śliskie schody? Standardowa rozrywka dla Japończyków!
Nie przegapcie!
Jak powstaje muzyka?
Walentynki to okres przypominania sobie utworów miłosnych, piosenek które kojarzą nam się z miłością. I choć muzyka jest z nami na co dzień, to mało kto zdaje sobie sprawę, jak muzyka powstaje. Na tym panelu przybliżę ten proces, pokazując jak wyglądało to kiedyś, a jak wygląda to teraz.
Jak powstaje anime
Jeżeli od dawna ciekawiło cię jak powstaje anime, jak wygląda praca animatora, czym zajmuje się reżyser, jak nagrywa się dźwięki i głosy lub wiele innych rzeczy związanych z produkcją twoich ulubionych serii, to zapraszam na ten panel.
Improwizacja sceniczna, oraz teatralna
Improwizacja to działanie bez przygotowania i bez planu. Na panelu porozmawiamy sobie o tym jak możemy wykorzystać to na naszą stronę w życiu oraz na scenie.
IJN w przededniu Pearl Harbour
Wynik Wojny na Pacyfiku zna każdy z nas. Ale jak wyglądał stan techniczny cesarskiej marynarki wojennej na samym początku konfliktu? W których rozwiązaniach przodowała, a w których odstawała od swojego głównego przeciwnika - US Navy? Serdecznie zapraszam.
I'm lady!
Skoro wiemy już o tym, jak wyglądała historia IdolM@stera, czas spojrzeć w teraźniejszość i przyszłość i dowiedzieć się jak idolki stały się damami. Na tym panelu opowiem o tym co dzieje się teraz, oraz jak wyglądać będzie przyszłość IdolM@stera.
Historia Nintendo w Polsce
Choć może nie jest specjalnie widoczne, Nintendo Polska istnieje w naszym kraju od lat. Rzućmy okiem na dystrybutorów, przedstawicieli i fanowskie inicjatywy, które działały ku chwale naszej ulubionej firmy produkującej konsole dla dzieci.
Historia generacji konsol w pigułce
Sony, Microsoft i Nintendo. To wielka trójka, która dzieli i rządzi rynkiem konsolowym ale nie zawsze tak było. Jak to wcześniej bywało? Kto i kiedy zaczął, a kto odpadał z wyścigu o portfel gracza. Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania okraszone kilkoma ciekawymi historyjkami to zapraszam.
Historia Anime w Polsce
Pszczółka Maja, Generał Daimos, Kapitan Jastrząb to anime, które były emitowane w Polsce pod koniec XX wieku. Jeśli jesteś zainteresowany seriami emitowanymi w Polsce lub chciałbyś przypomnieć sobie stare czasy, to zapraszam na prelekcję. Dowiesz się na niej jakie serie były emitowane przez telewizję zarówno publiczną jak i komercyjną w latach 1980-2010.
Hirohiko Araki wielkim mangaką był
Hirohiko Araki - obecnie najbardziej wpływowy i szanowany mangaka w Japonii. Chcesz wiedzieć dlaczego Osamu Tezuka wytypował go na swojego następcę? Jak zdobyć wtyki w Luwrze czy żyć ponad siedem tysięcy lat? Czy też może chcesz poznać twórczość Arakiego nie będącą JoJo? Zapraszam
Głupi gaijin nie zrozumie
Czyli co nieco o japońskiej mentalności i tym dlaczego pewne rzeczy, które nas są oczywiste, wcale takie nie są dla mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni i na odwrót. Dowiecie się między innymi dlaczego przejście w butach po tatami jest największą zbrodnią, a wbicie pałeczek w jedzenie równoznaczne jest z wymierzeniem siarczystego policzka. No i dlaczego w Japonii pojawiają się takie rzeczy jak ijime, karoshi czy hikikomori? I chociaż głupi gaijin nie zrozumie Japończyka, to postaramy się przynajmniej częściowo nakreślić mentalność społeczeństwa Kraju Kwitnącej Wiśni.
Grzechy przodków
"Budzicie się w ciemnym, chłodnym pomieszczeniu..." - jak wiele razy sesja, w którą graliście zaczynała się tymi właśnie słowami? Pewnie sporo. Zapewniam was jednak, że ten LARP nie będzie szedł utartymi schematami. Magia, intygra, arystokracja i krew - wszystko w klimacie klasycznego dark fantasy. Tego nie możesz przegapić. Liczba miejsc ograniczona!
Gry a umysł człowieka
Wielu z nas lubi grać w gry. Co jeśli jednak stają się one rzeczywistością? Z jednej strony wielu nie musi przejść \"na drugą stronę lustra\", by stać się wykreowaną postacią... Co w takim razie stałoby się z osobą, która przez dłuższy czas musiałaby żyć w wirtualnej rzeczywistości? I ilu z nas zdecydowałoby się zaryzykować?
Growa screenówka do kwadratu
Na zakończenie konwentu - screenówka growa. Nie będzie ona jednak zwykła, bo wracają kwadraty zasłaniające obrazek. Jeżeli będziesz potrzebował/potrzebowała dodatkowej dawki atrakcji na koniec konwentu - zapraszam.
Gdy artyści bawią się w dziennikarzy
Trzęsienie ziemi w Japonii, Euromajdan, walka z terroryzmem, epidemia Eboli, zmiany klimatyczne lub działanie na rzecz praw zwierząt - jak wyglądają wiadomości, o których codziennie słuchamy, czytamy i które oglądamy, przedstawione w wersji mangowej? Czy istnieje granica ukazywania świata? A może jest to dobry sposób aby odpowiednio wyrazić własne zdanie i przybliżyć innym omawiany temat? Przekonaj się jak fani m&a potrafią postawić się w roli dziennikarzy i na własny sposób przedstawiać otaczający nas rzeczywisty świat.
Fryzury filmowe dla początkujących
Jakie ona ma piękne włosy! Nie raz to powiedziałaś oglądając film czy serial, prawda? Ile razy marzyłaś o tym żeby nosić jedną z fryzur które zobaczyłaś na ekranie? Teraz masz okazję nauczyć się jak je wykonywać. Przekonasz się, że wcale nie jest to takie trudne na jakie wygląda.
Feniks Prawy i jego prawne przygody
Panel dyskusyjny o przygodach młodego prawnika ubranego w niebieski garnitur i często pokazujący różne rzeczy swoim palcem, oraz jego świty. Owe przygody doczekały się niedawno ekranizacji, natomiast poza anime jest jeszcze 10 gier fabularnych. Zapraszam szczególnie osoby, które z jakiegoś powodu zaintrygowała wersja na srebrnym ekranie i chcą się dowiedzieć więcej.
Fate/pogadanka
Fani uniwersum Fate, kojarzonego najbardziej na podstawie Fate/stay night, są ostatnimi czasy rozpieszczani. Całkiem niedawno zapowiedziane zostały nowe gry i ekranizacja ostatniej ścieżki oryginalnej VN, na bieżąco wychodzą nowe nowelki, a strumień setek tysięcy jenów od miesięcy nieustannie płynie w kierunku pięciogwiazdkowych kart Servantów w Grand Orderze. Na panelu podyskutujemy o tym wszystkim, a także o tematach powiązanych z Nasuverse - takich jak "czy Shiki może zabić Servantów", czy "jak długi jest Kaleido Wand".
Fantastyka oczami fana - Kiedyś i dziś
Śniło wam się kiedyś jak przemierzacie gęste ,ciemne lasy na mitycznym stworzeniu rodem z Fantasy ? A może przyrządzaliście napar z jaskółczego ziela ? Czy jednak to Wy żyliście pośród siedmiu krasnoludków ?
Jeżeli te terminy są wam doskonale znane to " Usiądź na chwile i posłuchaj ".
Zapraszam na wspólną rozmowę i snucie opowieści o fantastyce :)

Fandomowe Bingo
Ten niecodzienny konkurs to połączenie prostej wiedzówki o fandomie z grą bingo. Zabawa ta jednak wymaga nie tylko podstawowej wiedzy i odrobiny szczęścia, ale także i odrobiny strategii, ponieważ zwycięzca może być tylko jeden. Jeśli więc los Ci sprzyja, a fandom mangowy jest dla Ciebie niczym rodzina, to serdecznie zapraszamy!
Fail Cosplay
Czy uważasz że twój cosplay jest słaby? Czy. gdy patrzysz w lustro, czujesz się źle w swoim cosplayu? Jak tak to zapraszam na mój panel. Pokażę Ci ludzi z dystansem do siebie, którzy nie boją się robić złych strojów.
Era Meiji – Narodziny Imperium
Era Meiji w historii Japonii to coś więcej niż tylko przywrócenie władzy cesarzowi i wejście w nowoczesność. Był to też czas, gdy Japonia z nieznanej półkolonii stała się światowym mocarstwem, o którym słyszy do dziś. Na tej prelekcji dowiecie się w jaki sposób Japonia wywalczyła swoją pozycję i jak próbowała dorównać zachodnim imperiom.
Dobry plan to podstawa - warsztaty komiksowe
Na pewno wielu z Was lubi rysować, a niektórzy pewnie chcieliby stworzyć kiedyś własny komiks. Pomysł na ciekawych bohaterów na pewno się przyda, ale niestety to często za mało by stworzyć fajną historię. Bardzo ważne jest odpowiednie rozplanowanie prac nad komiksem - stworzenie konceptów najważniejszych postaci, miejsc i zarysu fabuły. Jednak najważniejszą zasadą jest odnalezienie w sobie motywacji, by kończyć to, co się zaczęło.
Na warsztatach będziecie mieli możliwość w praktyce poznać kilka sposobów i sztuczek na odpowiednie zaplanowanie pracy nad scenariuszem, storyboardami i gotowymi planszami do swojego komiksu. Dowiecie jakich błędów unikać oraz czym nie warto się zbytnio przejmować. Zarówno nowicjusze jak i bardziej zaawansowani rysownicy znajdą tu coś dla siebie.
Dlaczego ludzie rezygnują z fandomu?
Serdecznie zapraszam na panel o nas fandomie, opowiemy sobie co nas drażni, co lubimy, dlaczego konwenty mają taki a nie inny klimat. W końcu dlaczego niektórzy po prostu rezygnują z uczestnictwa czy znajomości.
Dlaczego ludzie rezygnują z fandomu?
Serdecznie zapraszam na panel o nas fandomie, opowiemy sobie co nas drażni, co lubimy, dlaczego konwenty mają taki a nie inny klimat. W końcu dlaczego niektórzy po prostu rezygnują z uczestnictwa czy znajomości.
Czy Otaku to negatywne zjawisko?
Japoński termin otaku przyjął się także w innych krajach, gdzie wielu fanów japońskiej popkultury zwykło się nim określać. Od wielu lat w naszym kraju toczy się spór o to, czy w ogóle powinno się korzystać z tego określenia – z różnych powodów. Ale kwestia otaku to nie tylko nasz problem. Japońscy fani mangi i anime mają także ogromny wpływ na obecny kształt całego przemysłu związanego z popkulturą. Czy jest to jednak negatywne zjawisko, czy wręcz przeciwnie?
Czy fandom M&A jest jednością?
Kiedyś zainteresowanie mangą i anime w naszym kraju było dużo mniejsze, a i dostęp do różnych tytułów był ograniczony. Większość mangowców mogła więc bez problemu znaleźć z kimś wspólny język, a ich ilość dodatkowo zawężała grono potencjalnych rozmówców. Dzisiaj fandom jest dużo większy, a dostęp do mangi i anime znacząco się poprawił. Czy mimo tego fani mangi i anime wciąż mogą się nazywać jednym środowiskiem? Zapraszamy do dyskusji!
Czego nauczy cię anime, a szkoła nie?
Anime jest dla nas głównie źródłem rozrywki. A szkoła głównie źródłem wiedzy. Zdradzę ci jednak tajemnicę: szkoła nie uczy wszystkiego. Są takie rzeczy, których natomiast nauczysz się podczas oglądania japońskich bajek. Zainteresowany? To przyjdź i dowiedz się, czego nauczyło cię ostatnio obejrzane anime.
Cyberpunk w anime
Cyberpunk to hasło które pojawia się często w kontekście bajek, niestety - równie często mylnie jest przypisywane danemu tytułowi. Na tym panelu zastanowimy się czym jest cyberpunk, jakie są niezbędne jego elementy, czym on się różni od post-cyberpunku oraz jak jest on pokazany w anime.
Co to za postać?
Rozpoznać anime po danej postaci to zadanie łatwe, ale co jeśli trzeba podać jej imię albo jeszcze nazwisko? Zapraszam na konkurs dla osób z nieprzeciętną pamięcią do imion, przydomków i wszelkich innych atrybutów postaci z anime.
Co to za konwent?
Konwenty w Polsce odbywają się od wielu lat. Prawie wszystkie zostały uwiecznione w formie zdjęć. Przyjdź i rozpoznaj je wszystkie.
Chce Yukatę!!! - Czyli kurs szycia Yukaty
Nauka podstaw szycia na przykładzie Yukaty.
Cała Polska śpiewa openingi
Internet daje nam możliwość słuchania openingów anime także w naszej ojczystej mowie. Brzmi to kusząco, ale trzeba sobie zadać pytanie, czy takie fanowskie tłumaczenia warte są naszej uwagi. Zapraszam na panel,
podczas którego posłuchamy sobie polskich fandubów popularnych openingów.
Bezstresowy Konkurs wiedzy z Ao no Exorcist
Myślisz ze podołasz egzaminowi na Exwire ?, dałbyś rade zacytować werset wypędzający ghule ? A może lubisz małe gadające kotki ? Jeśli na choć na jedno pytanie odpowiedz brzmi TAK, to ten konkurs jest dla ciebie!!!
Bezduszni
A co jeżeli istnieją równoległe światy, w których na takich jak my przeprowadza się eksperymenty? Co jeśli zwierzęta też mają duszę? Co jeśli...? Ale Wy tego wszystkiego nie wiecie... I nie poznacie prawdy jeżeli nie pojawicie się na LARPie.
Bardzo tanie Steama zapełnianie
Często spotykasz ludzi z czterocyfrową liczbą gier na steamie? Ciekawi cię jak doszli do takiego wyniku? Jeśli tak to zapraszam na ten panel gdzie odkryję przed tobą wszystkie tajniki cyfrowego zbieractwa.
Are you ready?
Kto choć raz zanurzył się w świat idolek, ten na pewno usłyszał nazwę IdolM@ster. Franczyza, która istnieje od 2005 roku, przyciągnęła wielu fanów, stając się jedną z najbardziej popularnych w swojej działce. Na tym panelu dowiemy się jak to się stało że byli gotowi - opowiem wam o historii IdolM@stera.
Antropomorfizacja w chińskich bajkach
Gdy myśleliśmy, że szczyt został osiągnięty i Japonia wcisnęła małe dziewczynki wszędzie gdzie się da, nie mija nawet sezon żeby połowa oglądających złapała się za głowę, a połowa radośnie przyklasnęła. Harem złożony z bohaterek stylizowanych na koty, lisy lub inne zwierzęta "rdzennie japońskie" to nic nowego. Co powiecie na małe dziewczynki będące wcieleniem Wielkich Przedwiecznych? Małe dziewczynki będące puszkami po napojach? Albo łodziami podwodnymi i innymi okrętami wojennymi?
Animelodia Maraton
Ponad 100 różnych utworów i tylko 10 minut na odgadnięcie ich wszystkich. Jeśli lubisz utwory z anime, gier i wszystko, co związane z Japonią, przyjdź i zmierz się z innymi fanami japońskich utworów.
Anime, które będą
Drugi sezon Shingeki no Kyojin, kontynuacje Berserka, Nanatsu no Taizai i Shokugeki no Souma. Dziesiątki zwiastunów i ponad setka opisów. Na panelu dowiecie się kiedy wyjdą najbardziej wyczekiwane anime, jak i te mniej znane. Nie może Was zabraknąć!
Anime Tabu
Czasami znajdujemy się w sytuacjach, w których niektóre słowa są zakazane. Tak też będzie na tym konkursie, gdzie do opisania konkretnego tytułu anime nie będzie można użyć kilku najpopularniejszych słów z nim związanych. Gimnastyka dla umysłu i dobra zabawa gwarantowana!
Anime na podstawie gier
Filmy na podstawie gier zazwyczaj wychodzą tragicznie, co jednak z podobnymi adaptacjami anime? Chcesz poznać mniej lub bardziej udane anime bazowane na grach? Zapraszam!
Anime dla prawdziwych mężczyzn
Znudziły ci się przesłodzone serie? Potrzebujesz czegoś z dużą ilością akcji? Jeżeli odpowiedź brzmi tak to zapraszam cię na mój panel gdzie przedstawię ci serie, które zagwarantują ci odpowiednią ilość męskości.
Animcowy kinomaniak - filmy godne uwagi
Anime to nie tylko seriale animowane. Od wielu lat co roku ukazuje się kilkanaście różnych pozycji kinowych, a jednocześnie te starsze otrzymują reedycje. CO w takim razie obejrzeć, jeśli na wszystko brakuje czasu? Przegląd filmów anime od lat zamierzchłych do współczesności.
Animcowe odliczanie
Anime można zgadywać z obrazków czy piosenek, ale czy rok wydania ci starczy? A może ilość odcinków ci pomoże? Przekonaj się czy zdołasz zgadnąć potrzebując jak najmniej informacji. Serdecznie zapraszam.
Animcowe Kalambury
Stare, dobre kalambury czyli 3-osobowa drużyna, 2 minuty na pokazywanie i tytuły anime jako hasło. Przyjdź i stań do walki.
Animcowa Screenówka do Kwadratu
Konkursów obrazkowych ostatnio wiele, ale nigdy nie za wiele. Tym razem scena z anime jest zasłoniona przez okrutne kwadraty. Im więcej zostanie odkrytych, tym mniejsza nagroda punktowa za odpowiedź. Prosty i przyjemny konkurs dla wszystkich.
Animcowa Loteria
Zapraszam na konkurs w którym liczy się nie tylko wiedza, ale i szczęście. Odpowiadaj na pytania z anime i zbieraj punkty.
Uważaj jednak bo można je łatwo stracić. Czy podejmiesz wyzwanie?
Aktorskie adaptacje mang i anime
Ostatnimi czasy anime coraz częściej brane są na warsztat przez japońskich filmowców. Jakie są rezultaty ich pracy, które ekranizacje są warte uwagi, a które lepiej omijać szerokim łukiem, dowiecie się na tym panelu. Zapraszam!
(Dobre) Gry na podstawie anime
Gry video pozwalają w łatwy sposób odcinać kupony z danej franczyzy - można je produkować taśmowo, a “tardzi” i tak kupią najnowszego Naruto czy Dragon Balla. Co jednak z grami na licencji anime, które nie są tanim skokiem na kasę? Takimi, których twórcy są sami w sobie fanami serii? Chcesz poznać warte uwagi growe adaptacje popularnych bajek? Zapraszam
Kocham cię Japonio!
Zapraszam czteroosobowe drużyny do wzięcia udziału w konkursie opartym na popularnym telewizyjnym show! Jeżeli masz szeroką wiedzę na temat mangi i anime, wiesz kto z kim i znasz na pamięć teksty wszystkich openingów, koniecznie zbierz kompanię i pokarz na co was stać!

Wspierają nas