Konkursy cosplay na Magnificonie

Kochani!

Tradycyjnie na Magnificonie odbędzie się kilka konkursów Cosplay. Mamy dla Was garść informacji abyście mogli już teraz jak najlepiej się do nich przygotować!

Podczas Magnificonu odbędą się eliminacje do dwóch zagranicznych konkursów cosplay. Już po raz 10 w naszym kraju wybierzemy finalistę, który reprezentować będzie Polskę podczas konkursu EuroCosplay z finałem w Londynie. EuroCosplay jest najstarszym europejskim konkursem, a nasz kraj może się pochwalić szeregiem sukcesów odniesionych na londyńskiej scenie – złoto wywalczone przez Kairi, oraz trzy srebrne medale zdobyte przez Kairi i Zulę . EC jest konkursem solowym, w którym największe znaczenie ma wykonanie techniczne kostiumu oraz różnorodność wykorzystanych technik. Lecz niech Was to nie zmyli, poziom strojów jest tak wygórowany, że po ocenach sędziów punktacja jest tak wyrównana, że ostatecznie o zwycięstwie może zadecydować prezentacja 😉

Od dwóch lat nasi zawodnicy biorą również udział w konkursie International Cosplay League, w którym zwycięzcy są wyłaniani w dwóch kategoriach: dwuosobowa grupa oraz solo. Finał konkursu odbywa się podczas Japan Weekend Madrid, w słonecznej stolicy Hiszpanii. W kategorii solowej decydujące znaczenie ma wykonanie stroju oraz użyte techniki – prezentacja w ogóle nie jest brana pod uwagę. W rywalizacji grup natomiast większe znaczenie ma ocena występu. Solowe występy mogą być rozpatrywane jednocześnie w eliminacjach do EC oraz do ICL.

Oczywiście nie zabraknie również konkursów lokalnych, tradycyjnie w sobotnie popołudnie odbędzie się Standard Cosplay, a nieco wcześniej rywalizować będą cosplayowi debiutanci. Jeśli zainteresowanie „standardem” przekroczy możliwości sobotniego bloku konkursowego to będzie opcja rozegrania dodatkowego konkursu w piątek. Pamiętajcie, że o przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność POPRAWNIE (w tym także w całości) wypełnionych zgłoszeń. Zgłoszenia na wszystkie rodzaje konkursów rozpoczną się 10 maja, aby wypełnić formularz należy mieć opłacony bilet na Magnificon Expo 2019.

fot. EC/ICL Reprezentanci 2018