Jedzenie na Magnificonie cz. 1

Kochani!

Dziś będzie na pysznie czyli zaczynamy serię o konwentowym jedzonku! Na początek chcialibyśmy Wam przedstawić wyjątkowego foodtrucka, który zawita podczas tegorocznego Magnificonu, a jest nim Yaki Kingu.
Yaki Kingu to nowa działalność w Polsce, założona przez japońsko-polskie małżeństwo, krążąca w swoim FoodTrucku po całej Polsce, która za główny cel ma pokazanie prawdziwgo kulinarnego oblicza Japonii – a nie sushi ^___^. Ona – Yumiko – urodzona w Sapporo, w branży gastronomicznej pracująca od wielu lat, między innymi jako główny manager sklepu GOU na Sapporo w Daimaru. Nienawidzi sushi. On – Daniel – urodzony w Koszalinie, socjolog i manager PR, 10 lat życia spędził w Japonii, pracował w japońskiej branży gastronomicznej, w tym jako reporter kulinarny agencji artystycznej DenDen. Kocha sushi i sashimi.

Drugiej rzeczy przedstawiać nie trzeba bo są nią Wasze ulubione herbatki od Bubble Tea Yoppo ale tym razem mają dla Was słodką nowość. Do pysznych jaśminowych herbat z owocowymi syropami i pysznymi kuleczkami chłopaki postanowiły przygotować bubble waffles czyli gofry na wypasie z masą czekolady, orzechów, ciasteczek, owoców i czym jeszcze sobie wymarzycie. Koniecznie spróbujcie!

Kolejne punkty gastronomiczne Magnificonu już wkrótce 😉 Będzie pysznie