Skład jury Konkursu Cosplay

Kochani!

Dzisiaj chcemy ogłosić wam grono jurorów, którzy będą oceniali w tegorocznych konkursach cosplay podczas Magnificonu! Jak wiecie poza standardem cosplay mamy również konkurs dla debiutantów oraz eliminacje do dwóch konkursów międzynarodowych. Zatem grono Jury jest całkiem pokaźne, gdyż na każdy z tych konkursów potrzebujemy osobny skład.

Debiut

Anju – cosplayem zajmuje się od roku 2013. Bardzo dużą wagę w jej strojach stanowi możliwość stworzenia własnego projektu, najczęściej na podstawie książek lub posiłkując się dziełami twórców tworzy gijinki lub humanizacje niektórych postaci. W jej strojach dostrzec można piękno ukryte w szczegółach oraz wymyślanych przez nią dodatkach.
Fot. Focus Felis

Orochi – środowisku cosplayowym obraca się od roku 2012. Dużą wagę przywiązuje do detali i małych akcentów od których niejednokrotnie zależy piękno stroju. W swojej twórczości skupia sie na aspektach krawieckich, chociaż propmaking nie stanowi dla niego przeszkody gdy wymaga tego realizowany projekt.
Fot. World by Hoka

Techno – Z zawodu programista, z zamiłowania fotograf (ale nie tylko 😉 ) czym zajmuje się od przeszło 2005 roku. Fotografia cosplayowa zaś pojawiła się w jego życiu od roku 2012, gdzie skrupulatnie poszerzając swoje portfolio i rozwijając umiejętności działa po dziś dzień. jego osiagnięcia pozwoliły mu być częścią takich eventów jak FotoCon, PixelMania czy Volta in Cosplay. Techno również lubi Godzillę 😀

Standard:

Dereyesh – krawcowa,projektant ubioru, architekt. Oto składniki, które wybrano do stworzenia tej cosplayerki. Ale ktoś dodał do mieszanki jeszcze jeden, przypadkowy składnik, nie ogarniecie. Zaczeło sie od makiet i innych wyklejanek, potem przeszło na sukienki. W końcu połączyła te rzeczy i od 2015ego roku znajmuje sie cosplayem.
Fot. Studio Zahora

Alice – Alicja „Alice” Wydmańska reprezentantka Polski w konkursie Clara Cow’s Cosplay Cup w roku 2017, jej największym konikiem cosplayowym są występy sceniczne, schludne szwy oraz makijaż. Cosplayem interesuje się już od kilku lat, przeistaczając się z pięknych księżniczek po odartych z honoru książąt narodu ognia. W wolnym czasie nagrywa i montuje CMVki z grupą GoldenTroublemakers oraz tworzy panele o orientalizmie, animacjach amerykańskich i przygotowaniach do występu scenicznego.
Fot. Wlodko Korabel

Anuszka – Zwyciężczyni konkursu cosplay organizowanego przez LG podczas PGA w 2015 roku, Zwyciężczyni w kategorii najlepsza scenka na Polconie i najlepsza gra aktorska na Koperniconie. Jak sama mówi uwielbia występy sceniczne i odgrywanie postaci, często wciela się w postacie z gier lub bajek.
Fot. Captured

Konkursy międzynarodowe:

Norge – Z zawodu projektant, z pasji degustator kawy, a z powołania opiekun wykrojów – na Polskiej scenie cosplayowej występuje od lat, z czego kilka ostatnich spędziła zasiadając w jury konkursów cosplayowych. Dwukrotnie reprezentowała Polskę na finałach EuroCosplay w Londynie, aktualnie kontynuuje edukację za granicami kraju studiując scenografię filmową oraz zajmuje się opracowaniem serii swoich warsztatów krawieckich. Kojarzona najbardziej ze swojego zamiłowania do sztucznego futra – możecie pamiętać jej futrzane warsztaty z poprzednich edycji! Nie może się doczekać, aby znowu zasiąść w jury podczas tegorocznych eliminacji.
Fot. ArtFlower Fotografie

Shappi Workshop – cosplayerka od 2009 roku, pasjonują ją zbroje, bronie i stroje pełne wyzwań technicznych. Uwielbia tworzenie strojów i to wykonaniu technicznemu poświęca najwięcej uwagi. Konwentowa podróżniczka po Europie i pasjonatka gier. Bardzo często można zobaczyć ją na eventach jako cosplayerkę, jury i organizatora konkursów.
Fot. Yumikasa Photography

Gesha Petrovich Cosplay – 8 lat zajmuje się tworzeniem strojów i peruk, zwyciężał w konkursach zarówno na rodzimych konkursach jak i międzynarodowych. Ostatnio pracuje jako model dla chińskiego eventu ACG oraz japońskiej agencji L’érable. Jako gość oraz Juror odwiedził ponad 30 krajów.

Czestterfield. Cosplayerka z wieloletnim stażem, specjalizuje się w szyciu oraz wykończeniach, wielokrotna finalistka na konkursach europejskich, reprezentowała nas w duecie z Lola’s Cosplay Hell podczas European Cosplay Gathering we Francji oraz na zeszłorocznym Cosplay World Masters w Portugalii gdzie zajęła 3 miejsce.
Fot. Jan Ondráš Fotografie

Przedstawiciel organizatorów